שאלות ותשובות

שאלות בנושא המרת סלילי פילם

המרת  הסרטים נעשית בשיטה הנקראת Frame By Frame  תוך דגימה של כל התמונות בסרט אחת אחת בסורק 2K ו 4K, לאחר הסריקה נערך עיבוד לסרט וניקוי רעשי רקע באמצעות תוכנה ייעודית ולבסוף יצירת קובצי MOV  וMP4  איכותיים.
בשיטה זו אין תופעת הבהוב (Flickering)  התמונה יציבה וברורה כקריסטל. מקור אור לד המספק מגוון צבעים מרהיבים, האור הוא אחיד ואין מצב שבו הסרט נראה “בוער”.
מסגרת הסורק אחידה וחדה, ומאפשרת העברה של 100% של התמונה, ללא קטימה של המידע.

להסבר מפורט יותר על שיטות ההמרה של סלילי פילם – לחץ כאן.

במדריך הבא תוכלו לזהות את סוג הסרט ואורכו.

על מנת לזהות את סוג הסרט נסתכל דבר ראשון על רוחב הסליל בס”מ ועל עובי החורים, נבדיל בין הפורמטים השונים ולאחר מכן נמדוד את אורך הסרט בפיט (Feet) ,בסרטי 8 מ”מ הסרטים צולמו בגלגלים קטנים באורך של 50 פיט והגלגל בקוטר 7.5 ס”מ, אורך של סרט כזה הוא בממוצע 3 דקות.

אנשים רבים ערכו וחיברו את הסרטים שלהם לגלגלים גדולים יותר בעזרת התרשים הבא תוכלו לזהות את גודל הגלגלים שלכם מהו סוג הסרט ואורכו.

(יש גם גלגל של 100 פיט בקוטר של 10.16 ס”מ)

בנוגע לסרטי 8 מ”מ 

רצועת קול היא די נדירה בסרטי ה8 מ”מ הרגילים ואם קיימת רצועת קול היא הוספה לאחר הפיתוח של הסרט , על מנת לבדוק זאת בעצמך פשוט חפש פס מגנטי בצבע חום זהבהב בשני צדי הסרט ולאורכו. בסרטי הסופר 8 מ”מ עשויה להיות רצועת קול בגלל שפורמט זה הוא מתקדם יותר ויכול להיות שהוא צולם במצלמה אשר הקליטה קול, הזיהוי נעשה באותה שיטה של חשיפת הסרט ובקלות לחפש אם יש פס מגנטי בצבע חום זהבהב בשני צדי הסרט ולאורכו.

בסרטי ה – 16 מ”מ עשויה להיות רצועת קול משני סוגים , אופטית או מגנטית. באותה קלות ניתן לבדוק על ידי חשיפה של הסרט. הרצועה האופטית נראית כמו פס סרט שקוף וצר בצד אחד של הסרט ולאורכו עם ציור של גלי קול קטנים. הרצועה המגנטית שהיא יותר נפוצה ניתן לזהות כפס מגנטי חום זהבהב בצד אחד של הסרט ולאורכו.

לאורך השנים כאשר סרטי הפילם שלכם נשמרו בארון או בבוידעם הם עברו תהליכים כימיים אשר נגרמו מחשיפה לאור וחום. תהליכים אלו גורמים לפגיעה באמולסיה של הסרט ומהם נגרם ריח כימי חריף, פטריות ועובש, היווצרות קיפולים וקרעים בסליל. ברוב המקרים ניתן להציל את הסרטים הפגומים, ישנם מקרים מעטים של סרטים במצב פיזי חמור שלא ניתן לסרוק לכן אנו ממליצים במצב כזה להביא את הסלילים במידי למעבדה שלנו ואנו נבצע תהליכי ניקוי ואוורור בציוד מקצועי ללא עלות על מנת להביא את הסלילים למצב פיזי טוב יותר.

רבים מאתנו המירו בעבר את סלילי הפילם הישנים לקלטות וידיאו בשיטת מיושנת של הקרנת הסרט על קיר וצילום במצלמת וידיאו, שיטה זאת נקראת “טלסינה”. היום אנו ממירים את הסלילים בטכנולוגיה חדשה הנקראת Frame by Frame  ובה אנו סורקים את הסליל תמונה תמונה ויוצרים קובץ של סרט באיכות גבוהה יותר של 2K. לכן כדאי להביא את הסלילים המקוריים ולהמיר אותה שוב לקובץ איכותי על מנת ליהנות מחוויית צפייה מרגשת ומהנה ביותר !

להסבר מפורט יותר על שיטות ההמרה של סלילי פילם – לחץ כאן.

על כל סליל שהלקוח מביא אלינו להמרה הוא מקבל בחזרה שני סוגי קבצים :

קובץ MOV: זהו הקובץ הראשוני שיוצא לאחר הסריקה של הסליל , קובץ זה אינו דחוס ויותר מתאים לשימור וגיבוי הסרט.

קובץ mp4: קובץ זה הוא קובץ דחוס לאחר עיבוד הסרט , שיפור הצבעים וניקוי רעשי רקע והוא יותר מתאים לצפייה בכל נגני המדיה וטלוויזיה.

את הקבצים ניתן לשמור על כונן קשיח חיצוני או דיסק און קי או DVD , במידה וללקוח אין כזה ניתן לרכוש אצלנו במחירי עלות. בנוסף אנו ממליצים לגבות את הקבצים על עוד מדיה נוספת או מחשב נוסף.

גלילה לראש העמוד