fbpx

אודות

 בתחילת שנות ה-40 בבגדאד שבעיראק, יצחק כהן עלם צעיר שאפתן וכשרוני למד את סודות מקצוע הצילום כשהציץ למעבדת צילום ארמנית דרך חור המנעול. בסקרנות הטבעית וכישרון, שכנע את דודו בעלים של חנות רדיו להקים פינה קטנה בחנות ובה מעבדה לפיתוח תמונות, עוזרו הראשון היה פרי פרג'.

יצחק עלה מעיראק ב-1950, אחרי שפעל במחתרת הציונית, נתפס כשניסה לברוח ארצה, נשפט וישב בכלא העיראקי במשך שנה. כאשר עלה לארץ התקבל לקורס טייס מספר 11 והיה מראשוני צלמי האוויר בשט"ל יחידת הפענוח והצילום של מודיעין חיל האוויר.

ב-1956 רכב יצחק על אופניו מבסיס חיל האוויר ברמלה לתל אביב, שם בין הפרדסים ברחוב חדש אבן גבירול ,נבנה הבניין הראשון ומתחתיו מספר חנויות. בלי היסוס רכש יצחק את החנות על מנת להגשים את חלומו להקים חנות ומעבדה לצילום. לחנות קרא "פוטו לינוף" על שם המצלמה הצבאית שלו "לינהוף". את אשתו רחל הכיר דרך תמונה שפיתח ,ולימים הצטרפה גם היא לניהול החנות.

תמונה בקרוב (:

במשך יותר מ-60 שנה שירתו מאות אלפי לקוחותיהם במקצועיות ומסירות רבה, והעבירו את סודות הצילום לדור השני במשפחה. הבנים של יצחק ורחל עופר, גיא ורונן ז"ל היו צלמי אירועים ובשנות ה-70 צילמו חתונות ,בר מצוות ואירועים חגיגיים רבים בפילם וסרטי 8 מ"מ.
בסוף שנות ה-70 גילה עופר הבן הבכור את עולם הווידאו ושכנע את אביו לייבא לארץ מערכת חדשנית ויקרה ולצלם אירועים בווידיאו, משפחת "פוטו לינוף" היו חלוצי צלמי הווידיאו בישראל.

תמונה בקרוב (:

הדחף לחידושים ולהצלחה הובילו לבסוף את האחים עופר ורונן לניו יורק, שם הקימו עסק  מצליח בשם Horizon Video"" (הורייזן וידיאו) שהתמחה בעיקר בשירותי שיכפול קלטות ,העברת שיטות שידור, המרת סרטים מפורמטים שונים של פילם לווידיאו ופיתוח טכנולוגיות חדשניות בעיבוד תמונה.
עשר שנים פעלו הם בהצלחה, עד הרגע שבו אירעה הטרגדיה. ב-1994 רונן נפטר לפתע מהתקף לב, בן 31 בלבד.

תמונה בקרוב (:

עופר חזר לארץ עם אשתו האמריקאית סיגל , וב-1997 הקים את הישוב "שמשית" שבגליל. בשנת 2002 חבר שוב לעסק של להוריו והקים את חברה שפיתחה טכנולוגיות חדשות בתחום סריקת סרטי פילם וניתוח ועיבוד תמונה.
כל השנים עופר רכש ותחזק מכשירי הקלטה מכל סוג שהוא, החל מנגני סלילים ועד תוכנות המחשב הכי משוכללות. את כל המכשירים האלה, שמכסים 100 שנות הקלטה וצילום, אפשר לראות במעבדה.
בזכות מכשירים אלה ידע וניסיון רחב בטכנולוגיות מתקדמות שפותחו בעסק יכול העסק להמיר כל פורמט אנלוגי שהיה קיים פעם למדיה דיגיטלית באיכות גבוהה. וכן להציל ולשקם כמעט כל סרט, תמונה, קלטת או מדיה שנפגמו.

עופר-כהן-לינוף

ב2016 הצטרף הדור השלישי הצעיר לעסק , האחים התאומים יובל וירדן ואחיהם הצעיר עדן.
פוטו לינוף זה מוסד היסטורי, הצוות המשפחתי נמצא שם יום יום על מנת לשרת את לקוחותיו במסורת ארוכת שנים וערכים נפלאים. לאורך השנים הצלנו מאות חומרי וידאו, אודיו וסרטים חשובים, היסטוריים ומשפחתיים במקביל אספנו, רכשנו זכויות וקיבלנו ייצוג של בעלי זכויות של חומרי ארכיון נדירים ומיוחדים.

ב- 2008 הקמנו את "ארכיון לינוף" במטרה לשמר ולשחזר את ההיסטוריה בצילום הנע של התרבות היהודית בישראל ובעולם. 

תמונה בקרוב (:

המוטו שלנו – לתת כבוד ומענה מקצועי ללקוחותשלנו, לנוסטלגיה ולתיעוד אישי והיסטורי של העם היהודי ומדינת ישראל.

המוטו שלנו – לתת כבוד ומענה מקצועי ללקוחותשלנו, לנוסטלגיה ולתיעוד אישי והיסטורי של העם היהודי ומדינת ישראל.

גלילה לראש העמוד

נשמע מעניין?

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם