לינוף בחדשות

גם לכם יש סיפור היסטורי?

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

תיעוד נדיר: הקרב הראשון במלחמת יום הכיפורים

כתבה מערוץ 10

תיעוד נדיר ויחידי של הפלת מטוס מיג 17 מצרי שנפגע מטיל אויר ממטוס פנטום ע”י הטיס אמיר נחומי או הטיס דני שקי למימי ים סוף במלחמת יום כיפור 1973 , 27 מטוסי אויב הגיעו במטרה לפגוע בבסיסי חיל הים והאוויר , 2 מטוסי F-40 יחידים שהוזנקו אליהם הפילו 7 מטוסי מיג תוך 6 דקות בלבד ,והניסו את כל המטוסים האחרים , הצילום שצולם ע”י משה שרגל מהקרקע ונסרק במעבדת פוטו לינוף בשיטת פריים בי פריים באיכות HD חושף כנראה הפלה נוספת שאולי נספרה , כנראה שזו היא ההפלה של המטוס השמיני בקרב זה , הכתבה שודרה בחדשות ערוץ 10. צילום וזכויות – משה שרגל.

לפני נסראללה תיעוד נדיר של היהודים בלבנון

כתבה מערוץ 22

אריה ורמי רז גילו את הסרטים שצילם אביהם בלבנון על החיים היהודיים בגלוי, והקשרים עם הבכירים במשטר – עד שנעשה מסוכן מדי. כתבתו של רועי קייס. המרת סרטי פילם במעבדת פוטו לינוף לאיכות 4K.

המחווה שלנו לעליזה אמו של עמיר רון ז"ל

כתבה מערוץ 10

המחווה שלנו לעליזה רון , אישה מדהימה ניצולת שואה ששכלה את בנה הבכור ביום ה 10 במלחמת יום הכיפורים. אחרי דיגיטציה של הסרטים ותחקיר מקיף שעשינו גילינו את ימיו האחרונים של הבחור המדהים הזה שבחר לעצור את חופשתו והגיע להציל את המולדת, הכתבה שודרה בחדשות ערוץ 10 תחת הכותרת הסרט של הטיול האחרון של עמיר רון , 41 שנה ישב הסרט במרפסת הבית בתל אביב למרות הגשם והשמש קרה נס ובעזרת טכנולוגית סריקה מתקדמת הצלחנו להציל את תמונותיו האחרונות של עמיר ז״ל . עמיר יצא עם סיום השירות הצבאי בקיץ 1973 לטיול של 6 חודשים באירופה וארה”ב , המלחמה תפסה אותו בשבדיה , ביחד עם חברו דודו עשו את הכל על מנת להגיע לארץ ולהצטרף לגדוד השריון שלהם , הם הגיעו לארץ ב 11.10.1973 , וציוו על ההורים שלהם להגיע לשדה התעופה עם מדים ונעליים , היה זה המפגש האחרון של עמיר ואימא שלו , עמיר הגיע לשדה הקרב , ביצירתיות וניסיון פתר בעיה של תאימות המקלעים , נלחם 6 ימים ונהרג בקרב בחווה הסינית עם כל ציוותו מטיל סאגר שנורה לטנק ,עמיר חולץ רק בתום הקרבות נקבר בקבר ארעי ולאחר מכן נקבר בקריית שאול , את הסרטים של הטיול שלו לא זכה לראות , אתמול לאחר 41 שנה , זכתה אמו לכמה רגעים מרגשים לראות את בנה מחייך בפעם האחרונה.

הצוללת הראשונה בישראל אח"י תנין 1959

כתבה מערוץ 10

בשנת 1959 הגיעה הצוללת הראשונה לארץ, אח”י תנין , סרט נדיר זה צולם על ידי מרדכי אברהם מכונאי בצוללת , אברהם תעד את טקס כניסת הצוללת לנמל חיפה , טקס קבלת ספר תורה לאח”י תנין ואח”י רהב , תרגול ירי ומבצעיות ראשונות בחו”ל, בצילומים מופעים אברהם בן שושן, , יוחאי בן נון מפקדי החיל, אברהם (איבן) דרור וכן צוללי דקר שבשנת 1969 נעלמו עם הצוללת: אברהם ברקאי (בומי), ניסים כהן, רפאל רפאלי ,עזריאל דרור, מנור דן ז”ל כמו כן סא”ל אלמוג זאב ז”ל שנרצח בפיגוע טרור עם קרובי משפחתו ,יהודה הררי ז”ל שנהרג בפיצוץ משאית תחמושת בפריקה מאח”י בת שבע,סרט זה מוקדש לצוות הראשון של צוללות חיל הים הראשונות התנין והרהב ולזכרם של הנופלים , הסרט שוחזר נסרק באיכות HD מקצועית במעבדה שלנו בפוטו לינוף.

 כל הזכויות שמורות למרדכי אברהם.

יום כיפור כמו שעוד לא ראיתם

כתבה מ - YNET

לקראת שנת הארבעים למלחמת יום הכיפורים , אותרו בלינוף סרטי 8 מ”מ נדירים שצולמו במלחמת יום הכיפורים , הסרטים הועברו בסריקה מקצועית בHD  לקבצים דיגיטליים במעבדות לינוף , לבקשת עורך החדשות Ynet רועי מנדל ,נערכה הקלטה באולפני לינוף של שני הצלמים שצילמו את הסרטים , בהפקה של ניר ” שוקו ” כהן נערכו ל”סרט מלחמה” מרתק שנותן זווית נדירה ממבטו של החייל שנלחם בשדה הקרב. תארו לכם שבשנת 1973 היה לכל חייל בשדה הקרב מצלמת טלפון ? כן מצלמות ה 8 מ”מ היו קטנות בגודלם ואפשרו תנועה יותר נוחה , ואפשרות לצילומים בגובה העין מתוך המשוריינים ותוך זחילה כשמעליך שורקים הכדורים … והאיכות היא תאמינו או לא שווה ל- HDהזיכרונות האלה נארזו לסרט אותנטי ומרגש

ישראל בשמי מצרים תיעוד נדיר של מלחמת יום כיפור

כתבה מאתר וואלה
המרת סרטי פילם

גיחות והפלות, משאיות שבויים ונטישות מצריות, רמטכ”ל שמגיע לביקור ושר ביטחון בדרך לשיחות הפסקת האש: חשיפה ראשונה של הדקות שצילם טייס חיל האוויר מעבר לתעלת סואץ – והפיצוץ האדיר שחתם אותן

כמעט 45 שנים חלפו מאז שהסרטים צולמו, וזו הפעם הראשונה שהם נחשפים בפומבי. בצבע ובאיכות נדירה אנחנו מביאים כאן לראשונה תיעוד נדיר ובעל חשיבות היסטורית מהמלחמה שפערה פצע והותירה טראומה קשה למרות שהסתיימה בניצחון מזהיר.

גלילה לראש העמוד