fbpx

שאלות ותשובות

שאלות בנושא המרת סרטי פילם

המרת  הסרטים נעשית בשיטה הנקראת Frame By Frame  תוך דגימה של כל התמונות בסרט אחת אחת בסורק 2K ו 4K , לאחר הסריקה נערך עיבוד לסרט וניקוי רעשי רקע באמצעות תוכנה ייעודית ולבסוף יצירת קובצי MOV  וMP4  איכותיים.
בשיטה זו אין תופעת הבהוב (Flickering)  התמונה יציבה וברורה כקריסטל. מקור אור לד המספק מגוון צבעים מרהיבים, האור הוא אחיד ואין מצב שבו הסרט נראה "בוער".
מסגרת הסורק אחידה וחדה, ומאפשרת העברה של 100% של התמונה, ללא קטימה של המידע.

במדריך הבא תוכלו לזהות את סוג הסרט ואורכו.

על מנת לזהות את סוג הסרט נסתכל דבר ראשון על רוחב הסליל בס"מ ועל עובי החורים, נבדיל בין הפורמטים השונים ולאחר מכן נמדוד את אורך הסרט בפיט (Feet) ,בסרטי 8 מ"מ הסרטים צולמו בגלגלים קטנים באורך של 50 פיט והגלגל בקוטר 7.5 ס"מ, אורך של סרט כזה הוא בממוצע 3 דקות.

אנשים רבים ערכו וחיברו את הסרטים שלהם לגלגלים גדולים יותר בעזרת התרשים הבא תוכלו לזהות את גודל הגלגלים שלכם מהו סוג הסרט ואורכו.

(יש גם גלגל של 100 פיט בקוטר של 10.16 ס"מ)

בנוגע לסרטי 8 מ"מ 

רצועת קול היא די נדירה בסרטי ה8 מ"מ הרגילים ואם קיימת רצועת קול היא הוספה לאחר הפיתוח של הסרט , על מנת לבדוק זאת בעצמך פשוט חפש פס מגנטי בצבע חום זהבהב בשני צדי הסרט ולאורכו. בסרטי הסופר 8 מ"מ עשויה להיות רצועת קול בגלל שפורמט זה הוא מתקדם יותר ויכול להיות שהוא צולם במצלמה אשר הקליטה קול, הזיהוי נעשה באותה שיטה של חשיפת הסרט ובקלות לחפש אם יש פס מגנטי בצבע חום זהבהב בשני צדי הסרט ולאורכו.

בסרטי ה – 16 מ"מ עשויה להיות רצועת קול משני סוגים , אופטית או מגנטית. באותה קלות ניתן לבדוק על ידי חשיפה של הסרט. הרצועה האופטית נראית כמו פס סרט שקוף וצר בצד אחד של הסרט ולאורכו עם ציור של גלי קול קטנים. הרצועה המגנטית שהיא יותר נפוצה ניתן לזהות כפס מגנטי חום זהבהב בצד אחד של הסרט ולאורכו.

לאורך השנים כאשר סרטי הפילם שלכם נשמרו בארון או בבוידעם הם עברו תהליכים כימיים אשר נגרמו מחשיפה לאור וחום. תהליכים אלו גורמים לפגיעה באמולסיה של הסרט ומהם נגרם ריח כימי חריף, פטריות ועובש, היווצרות קיפולים וקרעים בסליל. ברוב המקרים ניתן להציל את הסרטים הפגומים, ישנם מקרים מעטים של סרטים במצב פיזי חמור שלא ניתן לסרוק לכן אנו ממליצים במצב כזה להביא את הסלילים במידי למעבדה שלנו ואנו נבצע תהליכי ניקוי ואוורור בציוד מקצועי ללא עלות על מנת להביא את הסלילים למצב פיזי טוב יותר.

רבים מאתנו המירו בעבר את סלילי הפילם הישנים לקלטות וידיאו בשיטת מיושנת של הקרנת הסרט על קיר וצילום במצלמת וידיאו, שיטה זאת נקראת "טלסינה". היום אנו ממירים את הסלילים בטכנולוגיה חדשה הנקראת Frame by Frame  ובה אנו סורקים את הסליל תמונה תמונה ויוצרים קובץ של סרט באיכות גבוהה יותר של 2K. לכן כדאי להביא את הסלילים המקוריים ולהמיר אותה שוב לקובץ איכותי על מנת ליהנות מחוויית צפייה מרגשת ומהנה ביותר !

להסבר מפורט יותר על שיטות ההמרה של סלילי פילם – לחץ כאן.

על כל סליל שהלקוח מביא אלינו להמרה הוא מקבל בחזרה שני סוגי קבצים :

קובץ MOV: זהו הקובץ הראשוני שיוצא לאחר הסריקה של הסליל , קובץ זה אינו דחוס ויותר מתאים לשימור וגיבוי הסרט.

קובץ mp4: קובץ זה הוא קובץ דחוס לאחר עיבוד הסרט , שיפור הצבעים וניקוי רעשי רקע והוא יותר מתאים לצפייה בכל נגני המדיה וטלוויזיה.

את הקבצים ניתן לשמור על כונן קשיח חיצוני או דיסק און קי או DVD , במידה וללקוח אין כזה ניתן לרכוש אצלנו במחירי עלות. בנוסף אנו ממליצים לגבות את הקבצים על עוד מדיה נוספת או מחשב נוסף.

שאלות בנושא המרת קלטות וידאו

רוב העבודה שאנו מבצעים במעבדה לקלטות הווידיאו הוא בתהליכי האינקובציה , האינקובציה הוא תהליך ארוך שלוקח כמה שעות ובו אנו מביאים את הקלטות למצב פיזי טוב יותר בשביל לדגום את מלואה החומר שנמצא בתוכן. לכן התמחור שלנו הוא לפי קלטת ולא משנה כמה חומר הוקלט עליה.

כן, אנו ממירים קלטות וידיאו גם לDVD אך פורמט הDVD הוא פורמט מיושן המשמש לצפייה בלבד ויש אתו המון בעיות כמו שריטות, הצטברות של שומן כתוצאה מנגיעות ועוד. לכן אנו מאוד ממליצים להמיר את קלטות הווידיאו לקבצים דיגיטליים המשמשים לצפייה, גיבוי ועריכה.

כמובן, במצב כזה אנו ממליצים לא לפתוח את הקלטת או לנסות להתעסק אתה לבד וישר לפנות אל צוות המעבדה שלנו שמתמחה בתיקון קלטות וידיאו מכל סוגי הפורמטים.

 

בוודאי, אנו יודעים להמיר את כל סוגי קלטות הווידיאו מכל השיטות הקיימות, ואנו עושים זאת ללא תוספת תשלום.

כדי לא לעכב את תהליך העבודה במעבדה שלנו, אנו נמיר את כל הקלטות ובמידה ותהיה קלטת ריקה או קלטת שהוקלטה בה תוכנת טלוויזיה אנו לא נמיר אותה ולא נגבה על כך תשלום.

אנו ממירים את קלטות הווידיאו במכשור מקצוע לקבצים ללא דחיסה ולכן האיכות יוצאת איכותית יותר. לאחר ההמרה ניתן גם לדחוס את הסרט לקובץ קטן יותר.

 AVI: אנו ממירים את הקלטות במכשירים מקצועיים ויוצרים קבצי AVI  ללא דחיסה, קובץ זה מתאים בעיקר לצפייה במחשב ולגיבוי ושימור הסרט.


קובץ mp4: ניתן גם לקבל קבצי mp4  קובץ זה הוא קובץ דחוס, מתאים לצפייה בכל נגני המדיה והטלוויזיה.
היזהרו ! ישנם עסקים חובבניים אשר ממירים את הקלטות ישירות לקבצים דחוסים וכך מאבדים מאיכות הסרט.

את הקבצים ניתן לשמור על כונן קשיח חיצוני ,דיסק און קי  או DVD , במידה וללקוח אין כזה ניתן לרכוש אצלנו במחירי עלות. בנוסף אנו ממליצים לגבות את הקבצים על עוד מדיה נוספת או מחשב נוסף.

שאלות בנושא סריקת תמונות

אנו סורקים את התמונות בסורקים מקצועיים ברזולוציה של עד 1200 DPI על פי בקשת הלקוח. בדרך כלל בסריקת תמונות הרזולוציה המומלצת היא 600 DPI שמספיקה גם לשימור וגם לצפייה בתמונות.

אנו סורקים את התמונות בסורקים מקצועיים היודעים לזהות את הגוון המקורי של התמונה ומתקנים אותה. תהליך זה נקרא בשפה המקצועית 'Color Restoration' (ניתן לקרוא בהרחבה בדף 'מושגים') והוא חלק מתהליך הסריקה ללא תשלום נוסף.

כמובן, ניתן להביא אלינו גם אלבומי כיסים ואנו נסרוק את התמונות ונחזיר אותה באותו סדר לאלבום.

כמובן, לכל אלבום אנו פותחים תיקייה נפרדת בשם האלבום. במקרה שאין שמות לאלבומים אנו ממספרים את האלבומים במדבקות עם מספרים ומשייכים כל מספר של אלבום לתיקייה במספר זהה.

אנו עסק וותיק הפועל למעלה מ60 שנה , לאורך שנות פעילותינו עברו בידנו מאות אלפי תמונות ואלבומים של ארגונים ומשפחות רבות. אנו עובדים באכפתיות ומסירות רבה וכל עבודה שקיבלנו בוצעה בהצלחה וללא נזק.

כמובן, אין שום בעיה לסרוק תמונות בגודל A3 ואף בגדלים יותר גדולים.

שאלות בנושא סריקת נגטיבים

כן, כל סרט נגטיב מכיל בממוצע כ-36 תמונות. בתהליך הסריקה אנו נשמור כל סרט נגטיב בתיקייה נפרדת ממוספרת לפי סדר כרונולוגי. אל תדאגו תיהיה לכם את האפשרות לשנות ולסדר את התיקיות ושמותיהן לפי רצונכם.

במצב כזה העדיפות היא לסרוק את הנגטיבים. סרטי הנגטיב הם סרטים שניתן לסרוק אותם ברזולוציה גבוהה יותר מאשר תמונות מודפסות וכך ניתן להגיע לתוצאות הרבה יותר איכותיות. 

כן , אנו סורקים את כל סוגי הנגטיבים הקיימים .

פורמט 35 מ"מ סטנדרטי סריקת נגטיבים ברזולוציה גבוהה בתהליך סריקה מקצועי ובטוח בפוטו לינוףסריקת נגטיבים ברזולוציה גבוהה בתהליך סריקה מקצועי ובטוח בפוטו לינוףסריקת נגטיבים ברזולוציה גבוהה בתהליך סריקה מקצועי ובטוח בפוטו לינוף

אין לנו דרך למצוא תמונה בודדת מבלי לסרוק את כל רצועת הנגטיב בכללותה.

שאלות בנושא סריקת שקופיות

כן, עם הזמן והניסיון בסריקת שקופיות הבנו שלהמון אנשים יש אוספים גדולים של שקופיות מטיולים, אירועים חשובים וכו'. רבים מהאנשים מעוניינים לבצע סריקה רק על התמונות החשובות ביותר שלהם ובדרך כלל אלא תמונות אשר מופיעות בהן האנשים היקרים לליבם. לכן אנו נותנים לכם את האפשרות להביא לנו את אוסף השקופיות שלכם ואנו נסנן אותם ונסרוק רק שקופיות אשר מופיעות בהן אנשים. כך תוכלו לחסוך בתשלום נוסף על תמונות שפחות מעניינות אתכם. 

כמובן , כחלק מתהליך הסריקה המקצועי שאנו מבצעים במעבדה אנו משתמשים בציוד ייעודי לניקוי השקופיות שלכם. אנו מנקים אותם מלכלוך ואבק ומשירים עובש ופטריות שגדלו עליהן עם השנים. 

במהלך הסריקה לא נגרם כלל נזק לשקופיות . לאחר הסריקה אנו נחזיר לכם את השקופיות בידיוק במצב בו הבאתם לנו אותם.

רוב תהליכי הסריקה אצלנו מסתיימים בתוך 14 ימי עסקים. יחד עם זאת אנו נתעדף עבודות קטנות וכמו כן נתחשב בדחיפות במידה וקיימת. יש לוודא איתנו מראש, בעת הצורך ניתן לקבל עבודה גם תוך מספר שעות מרגע הגעתה אלינו.

אנחנו סורקים כל פורמט של שקופיות שנוצר אי פעם.

שאלות בנושא המרת קלטות וסלילי אודיו

כן , אנו מחשבים את המחיר בהמרת קסטות אודיו לפי צד. כלומר כל צד הוא כמו המרה נפרדת.

אנו ממירים את האודיו האנלוגי לקבצים דיגיטליים מסוג MP3  ו WMV. ניתן לראות הסבר על קבצים אלו בכפתור 'מושגים'.
את הקבצים ניתן לשמור על כונן קשיח חיצוני , דיסק און קי  או DVD, במידה וללקוח אין כזה ניתן לרכוש אצלנו במחירי עלות. בנוסף אנו ממליצים לגבות את הקבצים על עוד מדיה נוספת או מחשב נוסף.

ודאי שכן , במעבדה שלנו יש מכשירים מקצועיים ובאמצעותם אנו מסוגלים להמיר כל פורמט אודיו אנלוגי בין אם זה סלילי אודיו או קסטות אודיו לקבצים דיגיטליים.

אנו דוגמים את הקסטות במכשירים מקצועיים לקבצים דיגיטליים אך לא מתעסקים בכל הנוגע לשיפור דיגיטלית של הסאונד, במידה והלקוח ירצה שירות של שיפור ועריכת הסאונד נוכל לבצע זאת בתוספת תשלום.

מלאו פרטים ונחזור אליכם

גלילה לראש העמוד

נשמע מעניין?

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם