fbpx

המרת סרטי פילם

נשמע מעניין?

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

המרת סרטי פילם לפורמט דיגיטלי

סרטי ה8 מ"מ שלכם מכילים אוצרות נוסטלגיה מדהימות. 

מתחילת המאה ה 20 ההמצאה הנפלאה של צילום סרטים משפחתיים על סלילי פילם הייתה אז כמו ההמצאה הראשונה של האייפון. אנשים רבים צילמו סרטי 8 מ"מ ותיעדו חתונות, ימי הולדת, טיולים ועוד המון אירועים משמעותיים בחיי היום יום. 

סלילי הפילם שלכם קבורים אי שם בבוידעם בקופסאות נעליים או במזוודות הישנות ולאט נפגמים ועלולים להימחק לנצח. עכשיו זה הזמן להציל אותם! הסרטים נסרקים בשיטת Frame By Frame לאיכות של 2K. אתם מקבלים קובץ דיגיטלי הניתן לצפייה ולעריכה. מעבדת לינוף היא הראשונה שהביאה את השיטה לישראל לפני יותר מעשור ומעניקה שירותי דיגיטציה מקצועי לאלפי לקוחות.

איך אנחנו עושים את זה?

 • בדיקה וניקוי הסלילים:
  בדיקה יסודית של הסלילים, חיבור סלילים קרועים, איורור וניקוי, הכנה לדגימה דיגיטלית.
 • סריקת כל התמונות בסרט:
  המרת הסלילים דרך מכשור מקצועי בשיטת סריקה Frame By Frame לקבציי MOV איכותיים ללא דחיסה. קובץ זה הוא בנפח של כ-10 GB לסרט של 4 דקות.
 • עיבוד הסרט ודחיסה:
  לאחר המרה לקובץ MOV אנו מעבדים את הסרט בתכנת עריכה ומבצעים ניקוי רעשי רקע. בנוסף מעבדים את הקובץ בדחיסה לקובץ MP4 המשמש לצפייה.
 • גיבוי ושימור הקבצים:
  שמירה וגיבוי הקבצים על כונן קשיח חיצוני או דיסק און קי. ניתן לרכוש או להביא מהבית בהתאם לנפח הקבצים.

מעבדת הפילם שלנו

 • חברת לינוף הראשונה שהביאה לישראל את טכנולוגית Frame By Frame לסריקת פילם.
 • ניסיון של למעלה מ40 שנה בהמרת סרטי פילם ושימוש בתוכנות עריכה מקצעויות.
 • הצוות המשפחתי של לינוף מיומן ומוכשר לטפל בחומרים שלכם באחריות רבה.
 • אנו משרתים אלפי לקוחות פרטיים ומוסדיים בנאמות רבה תוך דגש על יחס אישי.

סריקת frame By Frame

פורמטים בסרטי פילם

8 מ"מ
16 מ"מ
9.5 מ"מ
8 מ"מ
16 מ"מ
9.5 מ"מ

עיצומו של עידן חדש בהמרת סרטי פילם לדיגיטל

פריים ביי פריים Frame by Frame

שיטת פריים ביי פריים (Frame by Frame) היא שיטה חדשנית ומתקדמת לסריקת סרטי פילם, סרטי הפילם שלכם מורכבים מאלפי תמונות שכשהיו מוקרנות במהירות מסוימת הן נותנות תחושה של סרט נע. בדרך כלל הקרינו כ 24 תמונות או פריימים לשנייה ברוב הפורמטים של פילם. המכשיר המקצועי שלנו במעבדה יודע לזהות ולסרוק כל תמונה בסרט על ידי חיישן מיוחד, מנורה ומצלמת 2K ו 4K. לאחר הרצת הסרט אנו מקבלים אוסף של אלפי תמונות איכותיות שמהן מורכב הסרט, לאחר מכן התמונות נכנסות לתוכנה ייעודית אשר מעבדת את הסרט במהירות המקורית בה הסרט צולם לקובץ MOV  איכותי ללא דחיסה ,בנוסף לקובץ זה הלקוח מקבל קובץ נוסף של כל סרט , קובץ mp4 דחוס ולאחר ניקוי רעשי רקע.

הכנה וניקוי הסרטים לפני לסריקה

סרטי הפילם הישנים שלכם הם זיכרונות יקרים לליבכם ואנו רוצים לשמור עליהם בצורה הכי טובה ומקצועית שיש. לכן כאשר אנו מקבלים סלילי פילם אנו מברישים ומנקים אותם, מריצים אותם על מנת לאוורר , מחברים לידרים ומדביקים חיבורים פגומים בציוד ייעודי.

יתרונות השיטה

 • הסרט נסרק תחת בקרה של עורך וידאו. העורך מווסת את רמת התאורה והחדות ועושה תיקון של צבעים, לאחר הסריקה נעשה זיהוי של המהירות בה צולם הסרט במקור.
 • בשיטה זו אין תופעת הבהוב (Flickering) התמונה יציבה וברורה כקריסטל.
 • מקור אור לד המספק מגוון צבעים מרהיבים, האור הוא אחיד, אין מצב שבו הסרט נראה "בוער".
 • מסגרת הסורק אחידה וחדה, ומאפשרת העברה של 100% של התמונה, ללא קטימה של המידע.
 • ניתן להמיר בסריקה גם סרטים עם סאונד אופטי או מגנטי באיכות גבוהה. על מנת לבדוק אם יש לכם סאונד בסרטים

Telecine טלסינה

שיטת הטלסינה היא שיטה מיושנת מאוד להמרת סרטי פילם לפורמט דיגיטלי , בתחילה היו מעבירים את הסרטים לקלטות וידיאו ולאחר מכן עם התפתחות העולם הדיגיטלי התחילו להמיר אותם לקבצים דיגיטליים. השיטה עובדת על הקרנה של הסלילי במקרן ולכידת הסרט בעזרת מצלמה פשוטה.

מדוע שיטת הטלסינה לא מומלצת?

 • המצלמה שלוכדת את הסרט היא מצלמה פשוטה עם פוקוס אוטומטי אשר לא יודעת לבצע סנכרון של המהירות הנכונה של הסרט.
 • כתוצאה מסנכרון לא טוב התוצאה לא איכותית ויש הבהובים ומריחות לאורך כל הסרט.
 • התוצאה יוצאת עם צבעים דהויים.

היזהרו מחיקויים

מעבדות אחרות או אנשי מקצוע שמעבירים בשיטות הקרנה על קיר או פריזמה של הסרט וצילומו – בשפת החובבנים 'טלה-קיר' ישירות לDVD או לקובץ דיגיטלי.
מעבדות אלה מתמחרות את העבודה על פי דקה – להבדיל מ-האורך בפיט/מטר – התוצאה תהיה באיכות ירודה.
מעבדות אלו עשויות לגרום, פגיעה בשיניים של הסרט או שריטות באמולסיה של הסרט זהו נזק בלתי הפיך לסרטים שלך.
פגיעה בסרט לא תאפשר להעביר אותו  בעתיד בשיטת Frame by Frame באופן איכותי מלא.

שאלות ותשובות

המרת  הסרטים נעשית בשיטה הנקראת Frame By Frame  תוך דגימה של כל התמונות בסרט אחת אחת בסורק 2K ו 4K , לאחר הסריקה נערך עיבוד לסרט וניקוי רעשי רקע באמצעות תוכנה ייעודית ולבסוף יצירת קובצי MOV  וMP4  איכותיים.
בשיטה זו אין תופעת הבהוב (Flickering)  התמונה יציבה וברורה כקריסטל. מקור אור לד המספק מגוון צבעים מרהיבים, האור הוא אחיד ואין מצב שבו הסרט נראה "בוער".
מסגרת הסורק אחידה וחדה, ומאפשרת העברה של 100% של התמונה, ללא קטימה של המידע.

במדריך הבא תוכלו לזהות את סוג הסרט ואורכו.

על מנת לזהות את סוג הסרט נסתכל דבר ראשון על רוחב הסליל בס"מ ועל עובי החורים, נבדיל בין הפורמטים השונים ולאחר מכן נמדוד את אורך הסרט בפיט (Feet) ,בסרטי 8 מ"מ הסרטים צולמו בגלגלים קטנים באורך של 50 פיט והגלגל בקוטר 7.5 ס"מ, אורך של סרט כזה הוא בממוצע 3 דקות.

אנשים רבים ערכו וחיברו את הסרטים שלהם לגלגלים גדולים יותר בעזרת התרשים הבא תוכלו לזהות את גודל הגלגלים שלכם מהו סוג הסרט ואורכו.

(יש גם גלגל של 100 פיט בקוטר של 10.16 ס"מ)

בנוגע לסרטי 8 מ"מ 

רצועת קול היא די נדירה בסרטי ה8 מ"מ הרגילים ואם קיימת רצועת קול היא הוספה לאחר הפיתוח של הסרט , על מנת לבדוק זאת בעצמך פשוט חפש פס מגנטי בצבע חום זהבהב בשני צדי הסרט ולאורכו. בסרטי הסופר 8 מ"מ עשויה להיות רצועת קול בגלל שפורמט זה הוא מתקדם יותר ויכול להיות שהוא צולם במצלמה אשר הקליטה קול, הזיהוי נעשה באותה שיטה של חשיפת הסרט ובקלות לחפש אם יש פס מגנטי בצבע חום זהבהב בשני צדי הסרט ולאורכו.

בסרטי ה – 16 מ"מ עשויה להיות רצועת קול משני סוגים , אופטית או מגנטית. באותה קלות ניתן לבדוק על ידי חשיפה של הסרט. הרצועה האופטית נראית כמו פס סרט שקוף וצר בצד אחד של הסרט ולאורכו עם ציור של גלי קול קטנים. הרצועה המגנטית שהיא יותר נפוצה ניתן לזהות כפס מגנטי חום זהבהב בצד אחד של הסרט ולאורכו.

לאורך השנים כאשר סרטי הפילם שלכם נשמרו בארון או בבוידעם הם עברו תהליכים כימיים אשר נגרמו מחשיפה לאור וחום. תהליכים אלו גורמים לפגיעה באמולסיה של הסרט ומהם נגרם ריח כימי חריף, פטריות ועובש, היווצרות קיפולים וקרעים בסליל. ברוב המקרים ניתן להציל את הסרטים הפגומים, ישנם מקרים מעטים של סרטים במצב פיזי חמור שלא ניתן לסרוק לכן אנו ממליצים במצב כזה להביא את הסלילים במידי למעבדה שלנו ואנו נבצע תהליכי ניקוי ואוורור בציוד מקצועי ללא עלות על מנת להביא את הסלילים למצב פיזי טוב יותר.

רבים מאתנו המירו בעבר את סלילי הפילם הישנים לקלטות וידיאו בשיטת מיושנת של הקרנת הסרט על קיר וצילום במצלמת וידיאו, שיטה זאת נקראת "טלסינה". היום אנו ממירים את הסלילים בטכנולוגיה חדשה הנקראת Frame by Frame  ובה אנו סורקים את הסליל תמונה תמונה ויוצרים קובץ של סרט באיכות גבוהה יותר של 2K. לכן כדאי להביא את הסלילים המקוריים ולהמיר אותה שוב לקובץ איכותי על מנת ליהנות מחוויית צפייה מרגשת ומהנה ביותר.

על כל סליל שהלקוח מביא אלינו להמרה הוא מקבל בחזרה שני סוגי קבצים :

קובץ MOV: זהו הקובץ הראשוני שיוצא לאחר הסריקה של הסליל , קובץ זה אינו דחוס ויותר מתאים לשימור וגיבוי הסרט.

קובץ mp4: קובץ זה הוא קובץ דחוס לאחר עיבוד הסרט , שיפור הצבעים וניקוי רעשי רקע והוא יותר מתאים לצפייה בכל נגני המדיה וטלוויזיה.

את הקבצים ניתן לשמור על כונן קשיח חיצוני או דיסק און קי או DVD , במידה וללקוח אין כזה ניתן לרכוש אצלנו במחירי עלות. בנוסף אנו ממליצים לגבות את הקבצים על עוד מדיה נוספת או מחשב נוסף.

עשרות שנים של עבודה עם ארכיונים, ערוצי טלוויזיה ומוסדות ממשלתיים

יש לכם שאלות? מלאו פרטים ונחזור אליכם

גלילה לראש העמוד

נשמע מעניין?

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם