fbpx

המרת סרט 16 מ"מ

נשמע מעניין?

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

המרת סרט 16 מ"מ לפורמט דיגיטלי

במעבדת לינוף אנו ממירים סרטי 16 מ"מ בטכנולוגיה חדשנית עלי ידי סריקת אלפי התמונות הנמצאות על גבי הסליל. לאחר מכן אנו מעבדים את התמונות לקובץ וידאו באיכות 2K המתאים לצפייה ועריכה.

עם הזמן שחולף הסרטים שלכם לאט לאט מאבדים מאיכותם, לכן עכשיו זה הזמן להמיר אותם לפורמט דיגיטלי ולהינות מחווית נוסטלגיה מיוחדת באיכות קולנוע! 

הדרך הפשוטה ביותר לשמור על המורשת שלכם

כל כך פשוט ומשמעותי, הדבר הכי חשוב שאתה יכול לעשות למען המשפחה שלך בשלושה שלבים פשוטים 

1. ארזו את הזיכרונות

רכזו את החומרים האנלוגיים שלכם בארגז והביאו אותם אלינו למעבדה או במשלוח.

2. המרה לקבצים

אנו נמיר את המדיות האנלוגיות לקבציי מחשב בתהליך המרה מקצועי ובטוח.

3. שמחה והתרגשות

 תכינו ממחטות! תתרגשו, תשחררו ובעיקר תהינו מחוויה נוסטלגית מהסרטים.

איך אנחנו עושים את זה?

 • בדיקה וניקוי הסלילים:
  בדיקה יסודית של הסלילים, חיבור סלילים קרועים, איורור וניקוי, הכנה לדגימה דיגיטלית.
 • סריקת כל התמונות בסרט:
  המרת הסלילים דרך מכשור מקצועי בשיטת סריקה Frame By Frame לקבציי MOV איכותיים ללא דחיסה. קובץ זה הוא בנפח של כ-10 GB לסרט של 4 דקות.
 • עיבוד הסרט ודחיסה:
  לאחר המרה לקובץ MOV אנו מעבדים את הסרט בתכנת עריכה ומבצעים ניקוי רעשי רקע. בנוסף מעבדים את הקובץ בדחיסה לקובץ MP4 המשמש לצפייה.
 • גיבוי ושימור הקבצים:
  שמירה וגיבוי הקבצים על כונן קשיח חיצוני או דיסק און קי. ניתן לרכוש או להביא מהבית בהתאם לנפח הקבצים.

סריקת frame By Frame

פורמטים בסרטי פילם

8 מ"מ
16 מ"מ
9.5 מ"מ
8 מ"מ
16 מ"מ
9.5 מ"מ

המרת סרטי 16 מ"מ למדיה דיגיטלית

עידן הפילם שופע בפורמטים ועם השנים רק התפתח, הצטרפו אלי והכירו את ה-16 מ"מ!

עם התפתחות עידן הפילם בעיקר בתעשיית הקולנוע והטלוויזיה השתמשו אנשי מקצוע בסרט 35 מ"מ , פורמט זה הוא פורמט רחב ומקצועי , וכן מתאים לשימוש ליצירת סרטי קולנוע. אך עם זאת חובבני צילום או מפיקים קטנים לא יכלו להרשות לעצמם מבחינה תקציבית להשתמש ב35 מ"מ כיוון שהמצלמה והציוד היו מאוד יקרים, ובנוסף מאוד כבדים ולא קלים לשימוש.

ב-1923 הציג איסטמן קודאק פורמט חדש ה-16 מ"מ כחלופה פחות יקרה ואלטרנטיבית מפורמט ה-35 מ"מ. בשנות העשרים של המאה ה -20, הפורמט נקרא לעתים קרובות כתת-תקן על-ידי התעשייה המקצועית.

חברת קודאק קידמה מאוד את המוצר החדש שלה ויצרה את ספריית קודסקופ 16 מ"מ החדשה. בנוסף להכנת סרטים ביתיים, אנשים יכולים לקנות או לשכור סרטים מהספרייה, היבט מרכזי במכירת הפורמט.

16 מ"מ הוא סרט ברוחב של 16 מילימטרים והוא היה אחד הפורמטים הראשונים להשתמש בסרט בטיחות אצטט כבסיס הסרט. קודאק מעולם לא השתמשו בסרט ניטראט עבור הפורמט בגלל דליקות גבוהה של בסיס החנקה. וכך הפך ה-16 מ"מ לפורמט פופולרי בקרב תעשיית הקולנוע, הטלוויזיה וכמובן לחובבי צילום. 

האם יש לכם סרטי 16 מ"מ ששוכבים בבוידעם? מתי צפיתם בהם לאחרונה?

כנראה שהיום לא תצאו לטיול עם מצלמת ה-16, ולא תשבו עם המשפחה לצפות בסרטים במקרן , עידן הווידיאו הפך לדיגיטלי. מצלמות ומקרנים 16 מ"מ כבר יצאו משימוש והן לא נמצאים על המדפים בחנויות.

מה שנשאר זה סרטים רבים ששוכבים כבר שנים רבות בבוידעם ואתם בטח חשבתם "יום אחד אני אצפה בהם" כנראה שאם אתם קוראים את זה עוד לא צפיתם בהם. הזיכרונות שלכם נמצאים על גבי גלגל של סרט שמאוד רגיש לזמן ,הכל טוב ויפה עד שיום אחד תפתחו את הסרטים ותבינו שאיחרתם את המועד והסרטים כבר עלולים להיות פגועים מדי מה שיהווה סכנה גדולה לזיכרונות הנוסטלגיים שלכם.

פצצת זמן מתקתקת! התעוררו, זיכרונות המשפחה בסכנה!

סרטי ה-16 מ"מ מאוד רגישים לזמן וזאת אומרת שהזמן שחולף מביא אתו תופעות רבות שגורמות בסופו של דבר למחיקת המידע על הסרט ואיבוד הזיכרונות שלכם לתמיד. תופעות כמו היחלשות דבק החיבורים , איבוד צבע מחשיפה לאור וחום , עיוות הסרט , עובש ופטריות , סדקים של האמולסיה ,פריכות והתפרקות ועוד.

זה הזמן שלכם לעשות את הצעד הבא ולהגן על המורשת של משפחתם.

איך עושים את זה? קל יותר ממה שחשבתם

רכזו את הסלילים שלכם בארגז והביאו אותם לחנות שלנו באבן גבירול בתל אביב, ניתן  גם במשלוח. במידה ואתם מתניידים ברכב יש לנו חנייה צמודה לחנות , הימנעו מעצירות ארוכות על מנת שהמדיות לא יתחממו ברכבכם.

בלינוף אנו מבצעים תהליך המרת סרטי פילם איכותי ומקצועי המלווה בצוות טכנאים אשר ידאגו להמיר ולהחזיר לכם את הזיכרונות היקרים שלכם בפורמט דיגיטלי נגיש הניתן לצפייה נוחה ולעריכה. אנו ממירים את כל סוגי הפורמטים : סרט 8 מ"מ, סרט 16 מ"מ וסרט 9.5 מ"מ

עשרות שנים של עבודה עם ארכיונים, ערוצי טלוויזיה ומוסדות ממשלתיים

יש לכם שאלות? מלאו פרטים ונחזור אליכם

גלילה לראש העמוד

נשמע מעניין?

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם