fbpx

המרת סרטי 8 מ"מ

במעבדת לינוף אנו ממירים סרטי 8 מ"מ וסרטי סופר 8 מ"מ בטכנולוגיה חדשנית עלי ידי סריקת אלפי התמונות הנמצאות על גבי הסליל. לאחר מכן אנו מעבדים את התמונות לקובץ וידאו באיכות 2K המתאים לצפייה ועריכה.

עם הזמן שחולף הסרטים שלכם לאט לאט מאבדים מאיכותם, לכן עכשיו זה הזמן להמיר אותם לפורמט דיגיטלי ולהינות מחווית נוסטלגיה מיוחדת באיכות קולנוע! 

איך אנחנו עושים את זה

אף אחד לא עושה את מה שאנחנו עושים. המכשור המקצועי, התוכנות החדשניות ותהליכי ההמרה שלנו מספקים ערך ייחודי.

בדיקה וניקוי הסלילים

בדיקה יסודית של הסלילים, חיבור סלילים קרועים, איורור וניקוי, הכנה לדגימה דיגיטלית.​

סריקת Frame By Frame

 סריקה פריים ביי פריים לקבציי MOV איכותיים ללא דחיסה. קובץ  בנפח של כ-10 GB לכל 50 Feet. 

עיבוד הסרט ודחיסה   

עיבוד הסרט וניקוי רעשי רקע. דחיסה לקובץ MP4 המשמש לצפייה בכל מכשיר. ​

גיבוי ושימור הקבצים

 שמירה וגיבוי הקבצים על גבי כונן קשיח חיצוני או דיסק און קי או בארכיון דיגיטלי בענן.

המרת סרטי 8 מ"מ לאיכות 2K

במעבדת לינוף אנו ממירים את הסלילים הישנים שלכם בטכנולוגיה החדשנית ביותר לאיכות קולנוע מדהימה.

מה תרצו לקבל בחזרה

אנו מציעים לכם שלוש דרכים לצפות, לשתף ולשמר את הזיכרונות המשפחתיים שלכם. 

כונן קשיח חיצוני / דיסק און קי

הוסיפו להזמנה – החל מ39 ₪ (16GB).

DVD's בעיצוב אישי

הוסיפו להזמנה – החל מ25 ₪ לDVD.

ארכיון דיגיטלי בענן

 מיון וסידור ארכיון דיגיטלי בענן. לפרטים דברו איתנו.

המרת סרטי 8 מ"מ למדיה דיגיטלית

אם צילמתם במצלמת 8 מ"מ בחייכם אתם בטח זוכרים את העינית הקטנה דרכה ראיתם במצלמה ואת הרעש המתקתק של הסרט שרץ לו תיק תיק תיק תק ובום אנחנו כבר בעידן הסלפי – פלא טכנולוגי? ימים יגידו.

הצטרפו אלי למסע מרתק , בוא אסביר על הרקע ממנו התחיל עולם הפילים , על איך עידן הפילים מתחבר לעידן הדיגיטלי היום בעזרת טכנולוגיות חדישות המאפשרות לנו  לשחזר ולשמור את סרטי ה-8 מ"מ שלכם על מדיה דיגיטלית באיכות מדהימה – פלא אמיתי!

אז מה יצא קודם הביצה עוד התרנגו… סליחה המצלמה או הסרט צילום?

אגלה לכם עובדה ראשונה שסרט הצילום הגמיש הראשון יצא לאור בשנת 1885 על ידי חברת קודאק, אבל אז עוד לא שימש כסרט נע.
עובדה שנייה , ב1891 נוצרה מצלמת הקולנוע הראשונה על ידי תומאס אדיסון לאחר ניסיונות כושלים של מכונאים אחרים.
מאוחר יותר בהיסטוריה התפתחו מצלמות הקולנוע והשתפרו כמובן. סרט הצילום גם הוא התפתח ועבר שינויים ועוד ועוד פורמטים יוצרו.
וב1932 יצא הפורמט החובבני הראשון 8 מ"מ ומכאן והלאה תרבות הצילום הביתית הפכה שופעת מעניינת ומרגשת.

האם פעם חשבתם איך מצלמת 8 מ"מ עובדת? וממה עשוי סרט הצילום? אגלה לכם ש..

מצלמת קולנוע עובדת על מנגנון מכני המונע על ידי מנוע חשמלי , קפיץ או ביד. סרט הצילום מועבר ממול לעדשה כך שקרני האור העוברות דרכה מטביעות תמונה על הסרט החשוף ויוצרת סדרה או רצץ של תמונות. הסרט נע בקצב מסוים לרוב 24 תמונות (פריימים) לשנייה ויוצר אשליה של תנועה.
סרט הצילום עבר שינויים רבים עם השנים , בתחילת הדרך השתמשו בפלטות זכוכית המכוסות בחומר הרגיש לאור והשימוש בהם היה מוגבל. לאחר מכן השתמשו בנייר וכמה שנים קצרות אחרי יצא לאור הסרט הגמיש העשוי מפלסטיק בו אנו משתמשים היום. הפלסטיק מצופה בחומרים הרגישים לאור. הציפוי הוא אמולסיה של ג'לטין כחומר מדביק ומקשר, עם מובילי כסף רגישים לאור.

אז מה הוא פורמט ה- 8 מ"מ? תכף תבינו

8 מ"מ הסרט הוא סרט בפורמט שבו רצועת הסרט הוא שמונה מילימטרים רוחב. הסרט קיים בשתי גרסאות עיקריות – הסרט המקורי 8 מ"מ, הידוע גם 8 מ"מ רגיל או 8 מ"מ, ו סופר 8. למרות ששני הגרסאות  ברוחב של שמונה מילימטרים, בסופר 8 יש אזור תמונה גדול יותר בגלל שהנקבים קטנים יותר מה שיוצר יותר מרווח.
פורמט ה8 מ"מ יוצר להיות סרט צילום לחובבנים , המצלמה הייתה קלה ונוחה לשימוש עצמי, עם השנים יותר ויותר חובבנים התחילו לצלם וידיאו ומצלמת ה 8 מ"מ הייתה הראשונה להיות מצלמת לצילום ווידאו ביתי חובבני ולאחר מכן הביאה להתפתחות הווידאו האנלוגי.
פורמטים של פילים רבים התפתחו עם השנים כגון 9.5 מ"מ , 16 מ"מ, 35 מ"מ , 8 מ"מ ועוד.

האם יש לכם מצלמת 8 מ"מ או מסרטת 8 מ"מ  שאתם שומרים בבוידעם או בארון? מה עושים איתם?

היום בעולם הווידאו כבר לא מתקדמים ב24 פריימים לשנייה והוויזואליות כבר לא נותנת לנו תחושת נוסטלגיה של פעם אך ישנה התקדמות וכך זה עובד בעולם שלנו אף פעם לא נשארים בעבר אך כנראה שהוא תמיד ילווה אותנו. היום העידן התפתח לעידן דיגיטלי וצילום הווידאו הפך למהיר וחד ואף לתלת ממד.
מצלמות ה8 מ"מ והמקרנים כבר מזמן יצאו ממדפי החנויות ופינו מקום למצלמות דיגיטליות באיכות HD ואף יותר גבוהות. ואם בכל זאת יש לכם מצלמה או מקרן ישנים ששוכבים בבוידעם הדבר היחיד שתוכלו לעשות איתם היום זה לנקות אותם מאבק ולשים כדקורציה נוסטלגית בבית.

האם יש לכם זיכרונות על סרטי 8 מ"מ? האם הם במצב טוב? האם עדיין אפשר לצפות בהם?

את סרטי ה8 מ"מ רובינו אחסנו בארון או בבוידעם לאורך תקופה , החומר ממנו עשוי הסרטים רגיש לזמן וזאת הבעיה הגדולה שלנו כי עם הזמן שחולף הזיכרונות שלנו לאט לאט נמחקים.
תופעות שקורות לסרט לאורך הזמן הן היחלשות דבק החיבורים , איבוד צבע מחשיפה לאור וחום , עיוות הסרט , עובש ופטריות , סדקים של האמולסיה פריכות והתפרקות ועוד. צפייה בסרטי הפילם במקרן יכולה גם היא לפגוע בסרט אנו ממליצים לא לעשות זאת ולשמור את הסרטים בטמפרטורת הבית במקום בלי שמש וללא לחות.
תופעות אלה מהוות סכנה ברורה לסרטים שלכם והזיכרונות שלכם מהחתונה שלכם , מהפעם הראשונה והמרגשת שהלכתם על הרגליים או הטיול המשפחתי והכיפי לאירופה.

הזיכרונות שלכם בסכנת הימחקות! מה עושים? תהיו איתי עוד קצת וזה גם ישתלם לכם!

עידן הטלסינה כבר נגמר מזמן – בזמנו היו מקרינים סרטי פילים  על קיר או במקרן  ומקליטים במצלמת וידיאו. המוצר הסופי הוא פורמט וידיאו באיכות מאוד ירודה שלא נשמרת לאורך השנים עקב בעיות שימור קלטות הוידיאו. כיום קיימת כבר מספר שנים טכנולוגיה חדישה שפותחה בתחום הפילים. טכנולוגיה המאפשרת המרה של סרטי פילים מכל פורמט לאיכות  2K ו 4K.

התהליך ניקרא סריקת FRAME BY FRAME  מתבצע בעזרת מכונה מיוחדת הסורקת כל פריים בסרט באיכות גבוהה מאוד ולבסוף עושה תהליך של עיבוד ושיחזור והמוצר הסופי – פשוט מדהים. סרט פילים שאתם זוכרים  כסרט באיכות נמוכה יחסית הופך לסרט באיכות קולנוע גבוהה מאוד והדבר היפה הוא שהגוון הייחודי והנוסטלגי של הפילים עדיין נשאר. ויישאר לנצח בקובץ דיגיטלי המתאים לצפייה ועריכה הנשמר על גבי מדיה דיגיטלית.

אז איך זה עובד והיכן אוכל להמיר את סרטי ה-8 מ"מ שלי?
קראו למטה ותבינו מה תוכלו להרוויח!

קודם כל חשוב לנו לומר לכם חובבנים יקרים, סרטי הפילים שצילמתם הם דבר רגיש לא רק כי יש בהם את זיכרונות המשפחה היקרים לכם כל כך אלא התיעוד התרבותי והמשפחתי של מדינת ישראל. מי שעמד מאחורי מצלמת 8 מ"מ בזמנו וצילם בשנים של לפני קום המדינה עד שנות ה-80 סביר להניח שמחזיק בחומר נדיר גם אם זה ילדים משחקים בסחנה בשנות ה-60 או משפחה עושה פיקניק באילת בשנות ה-70. כל סרט כזה שצולם בפילים הוא סרט חשוב  כי מי אנחנו בלי עברנו.

מה עושה את הפילים לכל כך מיוחד ונדרש בעולם התקשורת ההיסטוריה והארכיונאות?

מדינתנו הצעירה והמיוחדת קמה לה בתקופה בה היה ניתן לתעד בווידאו, המון משפחות היגרו לארץ וחיו פה והרבה מהם חבבו צילום. אנשים צילמו את משפחותיהם ברחבי הארץ בבתיהם ואף צילמו קטעי מלחמות נדירים , מצעדים , טקסים , אישים חשובים ועוד המון חומרים חשובים מבחינה ערכית היסטורית ותרבותית.

השימוש בחומרים אלה הוא עצום ומשמעותי בענפי התקשורת והקולנוע , הארכיונאות ,האקדמיה ועוד תחומים רבים שונים.

לחומרים אלו יש ערך כספי לא קטן , כל סרט שצולם בפילים לא משנה באיזה פורמט הוא סרט חשוב שצריך להיכנס לארכיון שימור וגיבוי דיגיטלי.

אז מה עושים עם סרטי ה8 מ"מ ששמרו בארון?

המירו את סרטי הפילים שלכם לאיכות גבוהה על מדיה דיגיטלית ותהינו מחוויה נוסטלגית מדהימה תתרגשו שוב מזיכרונות העבר ואף תרוויחו מהם והכי חשוב, תשמחו את משפחתכם במתנה מיוחדת שתמשך גם לדורות הבאים!

איך עושים את זה? קל יותר ממה שחשבתם.

רכזו את הסלילים שלכם בארגז והביאו אותם לחנות שלנו באבן גבירול בתל אביב, ניתן  גם במשלוח. במידה ואתם מתניידים ברכב יש לנו חנייה צמודה לחנות , הימנעו מעצירות ארוכות על מנת שהמדיות לא יתחממו ברכבכם.

יש לכם שאלות? מלאו פרטים ונחזור אליכם

גלילה לראש העמוד

נשמע מעניין?

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם